Let’s Start the Revolution

“Let’s Start the Revolution” to konkurs na najlepszy krótki metraż reżyserowany przez kobiety i dotykający problematyki związanej z kobiecością. To także przestrzeń sieciująca twórczynie, widzki oraz producentki branży filmowej.

W 2019 roku do konkursu zostało zgłoszonych ponad 40 filmów, z których Jury wyselekcjonowało 14. To te filmy zobaczyła i oceniła publiczność. Reżyserki finałowej czternastki spotkały się z widzkami, by opowiedzieć o swojej pracy. O wygranej decydowała publiczność, która przyznała główną nagrodę Aleksandrze Świerk za film „Kamuflaż”.

W tym roku rozszerzamy formułę konkursu i zapraszamy do udziału reżyserki – kobiety filmu z całego świata. Liczymy, że w październiku spotkamy się w Lublinie, który na 5 dni stanie się międzynarodową stolicą kina, które włącza.

Kolejną nowością jest poszerzenie konkursu także o projekcje on-line i spotkania z twórczyniami w przestrzeni wirtualnej.

Razem chcemy rozpocząć rewolucję w kinie – z twórczyniami, widzkami i wszystkimi, dla których ważne jest kino kobiet – kino, które włącza.

Konkurs odbywa się w ramach Demakijażu – Festiwalu Kina Kobiet. Na wasze zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia.

Już teraz cieszymy się na spotkanie z Wami!

Zespół Demakijażu. Festiwalu Kina Kobiet

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie Stowarzyszenia Homo Faber.